ALLÂH günde beş kez davet ediyor. Ne yazık o ilk hesabı veremeyenlere!??

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dinler ve İnançlar kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan ALLÂH günde beş kez davet ediyor. Ne yazık o ilk hesabı veremeyenlere!?? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 537 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dinler ve İnançlar
Konu Başlığı ALLÂH günde beş kez davet ediyor. Ne yazık o ilk hesabı veremeyenlere!??
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan RAMSES
M

MeLiS

Ziyaretçi
NAMAZA HİÇ BU AÇIDAN BAKTINIZ MI❗
Namaz kılmayan biri aslında "Ben ALLAH'I sevmiyorum" diyor,desem ne derdiniz? Tövbe haşa

- Yok canım sen de abarttın hem ne alâkası var. Seviyoruz elbette ama işte kılamıyoruz." derdiniz.

Aslında bunu demediğinizi size kanıtlayayım.

Şimdi siz sevdiğiniz ve sizi sevdiğini söyleyen bir arkadaşınızı yemeğe davet ettiniz diyelim. O da gelmedi. Neyse dediniz, kardeşinizin düğününe davet ettiniz. Ona da gelmedi.
Sonrasında çay içmeye davet
ettiniz ona da gelmiyorum dedi. Sonra pikniğe vb. yerlere davet ettiniz ve her defasında gelmeyeceğini söyledi. Bu şekilde daha
ne kadar devam edebilirsiniz?

Diyelim çok sabırlısınız ve 30 kere
davet ettiniz ve her defasında gelmedi. Şimdi siz bu adama gitseniz ve deseniz ki: "Seninle kaç zamandır arkadaşız, kaç defa davet ettim,gelmedin. Hem sen bilmiyorsun ama, eğer gelseydin seni o kadar güzel ağırlayacaktım ki gitmek bile istemeyecektin
Ve yine sana o kadar hediyeler, sürprizler hazırlamıştım ki inan gelmeni ne çok istedim ve bekledim. İnsan bir kez olsun gelmez mi? Bir kerecik bile hatırım yok muymuş? Bence sen beni hiçsevmemişsin."deseniz.

O da: "Olur mu öyle şey elbette seviyorum." Dese bunun üzerine siz ne derdiniz? Şunu demez miydiniz?
"Hadi oradan, sevseydin bir kez olsun gelirdin. Hem diyelim bir defa işin çıktı gelemedin. iki, üç anladım da 30 defa çağırdım, bunun nasıl mazereti olabilir! derdiniz değil mi?

İşte aynı bunun gibi ortalama 70 senelik ömrümüzde 13 yaşından itibaren hesap edersek eğer 104.025 defa ALLÂH günde beş kez bizi çağırıyor.

Ey kulum haydi namaza
-Gelmiyorum ALLAH'IM
"Kulum haydi sabah namazı vakti"
-Gelmiyorum ALLAH'IM
"Öğle namazı vakti"
-Gelmiyorum ALLAH'IM
"İkindi namazı vakti"
-Gelmiyorum ALLAH'IM
"Akşam namazı vakti"
-Gelmiyorum ALLAH'IM
"Yatsı namazı vakti
-Gelmiyorum ALLAH'IM
-Gelmiyorum
-Gelmiyorum
diyoruz lisan-ı hâl ile...

Peki ALLÂH bir kez olsun bize kapıyı kapatıyor
mu?
ALLÂH bizi çok sevdiği halde eğer biz de ALLAH'I sevseydik bir kez
olsun davetine icabet etmez miydik?
Şimdi anlıyoruz değil mi neden sorguda ilk olarak namazın hesabını vereceğimizi?

ALLÂH günde beş kez davet ettiği, toplamda herkes için ortalama 105.000 kez emrettiği şeyin hesabını da ilk başta görüyor.
Ne mutlu o ilk hesabı verenlere!

Ne yazık o ilk hesabı
veremeyenlere!
İnsanoğlu saatlerce dizi izler. Dizilerdeki konuları merak eder. Bir sonraki diziyi heyecanla bekler. Saatlerce sosyal medyaya girer."Sosyal medyada kim ne paylaşmış, kimler hangi yorumu yazmış, yaptığım paylaşıma Bolşa gecen zaman kaybı.

RAMSES

M&R
Kayıtlı Üye
Yönetim
Emegine saglik kardesim guzel paylasim. Sevgi nasilki ispat gereksinimini ve zorunlulugunu carpici bir gercej ile dile getiriyorsa bu ALLAH (C.C) Nin yarattigi her varliga duyulan sevgi orneginide eklersek bunca nimeti var edenede ispat ancak huzurda huşu ile kilinan namaz'da olur. ALLAH (C.C) Razı Olsun.

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Ellerine sağlık canım Rabbim razı olsun ??

M

MeLiS

Ziyaretçi
Emegine saglik kardesim guzel paylasim. Sevgi nasilki ispat gereksinimini ve zorunlulugunu carpici bir gercej ile dile getiriyorsa bu ALLAH (C.C) Nin yarattigi her varliga duyulan sevgi orneginide eklersek bunca nimeti var edenede ispat ancak huzurda huşu ile kilinan namaz'da olur. ALLAH (C.C) Razı Olsun.

M

MeLiS

Ziyaretçi
Amin Allah senden de razı olsun Evet aynen öyle cok doğru açıklamışsın Heyo Abim.Seven Sevdiği ile Beraberdir Sağolasın emegine saglık Allah’ bizi Namazı hakkıyla kılan kullarından eylesin Aminn.

RAMSES

M&R
Kayıtlı Üye
Yönetim
Amin Allah senden de razı olsun Evet aynen öyle cok doğru açıklamışsın Heyo Abim.Seven Sevdiği ile Beraberdir Sağolasın emegine saglık Allah’ bizi Namazı hakkıyla kılan kullarından eylesin Aminn.
Âmin çokk âmîn teşekkürler ediyorum kardesim??