Çocukluğumun yoksulluk günleri..

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hayatın İçinden Herşey kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan Çocukluğumun yoksulluk günleri.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 293 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hayatın İçinden Herşey
Konu Başlığı Çocukluğumun yoksulluk günleri..
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeNiZ

DeNiZ

Yönetim
İlkokula gidiyordum. Çocukluğumun yoksulluk günleriydi. Babamın işsiz olduğu tarihlere denk gelir. O gün okuldan çıkmıştım, babamla bir lokantaya girmiştik. Tezgâhta daha önce soframıza hiç teşrif etmemiş bir yemek görmüştüm. Köfteler sulu patatesin içindeydi. Hiç unutmam.

▪Yemeğin adı İzmir köftesiydi. Görünüşüyle çok hoşuma gitmişti. Babam ne yemek istediğimi sorduğunda, ona o yemeği göstermiştim. Serde yoksulluk olduğu için, önce fiyatını sordu babam mecburen. İyi hatırlıyorum o günün şartlarına göre, tezgâhta en pahalı yemek oydu.

▪Babam önce bana baktı sonra yemeğe. “Şu fiyata olmaz mı? Çocuğun canı çekmiş” dedi. Tezgâhın arkasındaki adam gayet umursamaz bir sesle “olmaz” diye karşılık verdi.

▪O gün, babamın yüzünde gördüğüm o çaresizlikten sonra çocukluğum boyunca, bir daha babamın yanında hiç acıkmadım.

▪Şimdiler de, nerede bir lokantanın önünde çocuk görsem sofraya buyur ederim.

▪Çocuklar doysun, en çok da gülmeye…

✍️Atakan Gülgar