ERTELEMEKTEN VAZGEÇİN

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel gelişim Bölümü kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan ERTELEMEKTEN VAZGEÇİN başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 994 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel gelişim Bölümü
Konu Başlığı ERTELEMEKTEN VAZGEÇİN
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
ERTELEMEKTEN VAZGEÇİN

Artık kendinizi ertelemekten vazgeçin çünkü ertelemek başarıyı yavaşlatır ve geciktirir.

Kendi içimde geçmişe takılı kaldığım olaylar ya da affedemediklerim bile maalesef o gün eğer bir fikrim, girişimim ya da ürettiğim bir proje varsa bunların ertelenmesine sebep olabiliyor maalesef.

İçimde bir olayı affedemediysem, her ne kadar başka bir işe odaklansam da aklıma gelmeye devam ediyor ve işimi daha sonraya erteliyorum.

Sonra yine erteliyorum, erteliyorum, sürekli erteliyorum.

Aslında neyi erteliyorum?

Tabii ki kendimi...

Ben kendimi erteledikçe enerjim parçalanıyor ve zayıflıyor. Şunu her zaman hatırlayın:

Yarım bıraktığınız her şey, bir sonraki işinizde fark etseniz de etmeseniz de, karşıniza çıkıyor.

Sizi yavaşlatıp enerjinizden besleniyor.

Bir şeyi yarım bırakıp başka bir işe geçerseniz, o da yarim kalacaktır.

Sonunda fark edeceksiniz ki elinizde yine bir şey yok. Geceleri huzursuz uyuyacaksınız.

Yarım bıraktığınız her şey, düşünce boyutunda sizden enerji çalar.

Caniniz sıkılır. Canınız sıkıldığı için enerjiniz daha da aşağı iner. Yarım bıraktığınız,ertelediğiniz her şey,sizin hayatinizdan bir şeyleri götürür.

? Allah'ım kendimi ertelemekten vazgeçiyorum. Yarım bıraktıklarımı kolaylıkla tamamlamaya niyet ediyorum...”?

Bu güzel bir niyettir. Bu niyeti yaparken, yine bir kâğıt kalem alın elinize ve bu hayatta neleri yarım bıraktığınızı yazın.

Sonra yazdıklarınız üzerinde durup düşünün.

Yarım bıraktıklarınızı tamamlasaydınız hayatınızda neler değişecekti? Tamamlamak için artık çok mu geç oldu?

Düşünün!☹️☹️

Hayatta hiçbir şey için geç değildir.

da İnsanlar hakikati ya yola çıkmadıkları için ya yoldan geri döndükleri için bulamazlar. yari

➡️Adım atın ve başlayın.⬅️

O ilk adımı atıp işe başlamadığınız sürece, ilerleyemezsiniz.

Gerçekten bir şeylerin değişmesini istiyorsanız dışarıya kaptırdığınız enerjilerinize bakın.

Dışarıya kaptırdığınız enerjilerin en büyüğü, yarım bıraktıklarınızdır. Sizi yiyip bitiriyorlar.

Geçmişte affedemediklerinizin ve yarım bıraktıklarınizin sizi ne kadar yorduğunu fark edin.