İftar Duası

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ramazan Ayı kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan İftar Duası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 295 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ramazan Ayı
Konu Başlığı İftar Duası
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
?️???️???️??

*İftar Duası*

*أَللَّهُمَّ لَكَ صُمْتُ وَبِكَ آمَنْتُ وَعَلَيْكَ تَوَكَّلْتُ وَعَلَى رِزْقِكَ أَفْطَرْتُ وَصَوْمَ الْغَدِ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ نَوَيْتُ فَاغْفِرْلِي مَا قَدَّمْتُ وَمَا أَخَّرْتُ*

*Allâhümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme'l-Ğadi min şehri Ramazâne neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü*

*“Allah’ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.”*

_(Ebu Davud, Savm: 22; bk. Buhârî şerhi, Feth’ul-Bâri, C 1, s. 13)

???
*?Suyu İftarda içerken..*
1. Yudumda
*??Bismillahi berakallah*
2.Yudum
*??Bismillah TebarekAllah*
3.Yudum
*??Bismillahi Ya SafiAllah*

Hatta her sofrada Bunu Söyleyin Yemeğe başlayın.
Şu içerken Böyle Yapın
bunu Yapın her yediginiz Sifa olur biiznillah Amin
???

*Ey Ali! Oruçlu bir halde akşamladığında, iftar edeceğin zaman: 'Allâhümme leke sumtü ve 'alâ rızkıke eftartü'*

اَللَّهُمَّ لَكَ صُمْتُ وَ عَلَى رِزْقِكَ أَفْطَرْتُ

'Ey Allâh! Ancak Senin için oruç tuttum, Senin rızkınla iftar ettim' de ki senin için o gün oruç tutanların ecri (kadar fazla sevap) yazılsın, üstelik onların sevaplarından da hiçbir şey eksiltilmesin.

*Şunu bil ki şüphesiz her oruçlu için (iftar anında yaptığı zaman) icabet olunmuş bir dua (hakkı) vardır, eğer bir kimse ilk lokma anında:*

'Bismillâhi'r-rahmâni'r-rahîmi yâ vâsi'a'l-meğfirati! İğfir lî!'

بِسْمِ الله الرَّحْمَانِ الرَّحِيمِ يَا وَاسِعَ الْمَغْفِرَةِ! اِغْفِرْ لِي

'Rahmân ve Rahîm olan Allâh'ın adıyla! Ey mağfireti geniş olan (Allâh)! Beni mağfiret eyle' derse onun için (günahları) bağışlanır.

*Şunu da bil ki şüphesiz oruç cehenneme karşı büyük bir kalkandır.* [el-Fütûhatü'l-Mekkiyye, Muhyiddîn ibni Arabî]

?️???️???️???️