*İnsanın Yedi Şahidi*

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tevbe istigfar kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan *İnsanın Yedi Şahidi* başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 181 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tevbe istigfar
Konu Başlığı *İnsanın Yedi Şahidi*
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
*İnsanın Yedi Şahidi*

Denilir ki; Allahû Teâlâ Hazretlerinin, İnsanın Aleyhine Şahidlik Edecek Tam Yedi Şahidi Vardır. Bunlar:

*1. Mekân Şahidlik Edecek.*

Allahû Teâlâ Hazretleri Şöyle Buyurdu: O Gün Yer Bütün Haberlerini Anlatır.

Zilzâl: 99/4

*2. Zaman Şahidlik Edecek*.

Bir Haberde (Hadîste) Şöyle Geldi: Her Yeni Bir Gün Kişiye, “Ben Yeni Bir Günüm. Ben Senin Yaptıklarına Şahidim!” Diye Nidâ Eder.

*3. Dil Şahidlik Edecek.*

Allah Celle Şânühû Şöyle Buyurur: Kendi Dilleri, Elleri ve Ayakları, Yapmış Olduklarına Şahidlik Ettikleri Gün, Onlar Büyük Azâba Uğrayacaklardır.

Nûr: 24/24.

*4. Organlar Şahidlik Edecek.*

Allahû Teâlâ Hazretleri Şöyle Buyurur: Bizimle Elleri Konuşur, Ayakları da Şahidlik Eder.

Yâsîn: 36/75.

*5. İki Melek Şahidlik Edecek.*

Allah Azze ve Celle Hazretleri Buyurmuştur: Oysa Yaptıklarınızı Bilen, Değerli Yazıcılar Sizi Gözetlemektedir.

İnfitâr: 82/10.

*6. Divân Şahidlik Edecek.*

Allahû Teâlâ Hazretleri Şöyle Buyurdu: Bu Kitabımız, Sizin Aleyhinize Konuşuyor. Biz, Yaptıklarınızı Şüphesiz Tek-Tek Kaydediyoruz.

Câsiye: 45/29.

*7. Rahman Şahidlik Edecek.*

Cenâb-ı Hakk Buyuruyor: Yaptıklarınıza Daldığınız Ânda Mutlaka Biz Sizi Görürüz.

Yunus: 10/61.

*O Hâlde Ey Âsi Kul! Bunca Şahid Senin Aleyhine Şahidlik Edince Hâlin Nice Olur, Hiç Düşündün mü?*

vaktin varken tövbe istiğfar et. Allahın emrettiği gibi yaşa.