Kördüğüm gibi sevmek ??

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Aşk Sözleri kategorisinde Aybala tarafından oluşturulan Kördüğüm gibi sevmek ?? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 465 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Aşk Sözleri
Konu Başlığı Kördüğüm gibi sevmek ??
Konbuyu başlatan Aybala
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aybala

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Kördüğüm Gibi Sevmek

Güzel Sevmek.

Hz. Aişe annemiz, birgün Peygamberimize her kadının zaman zaman eşine sorduğu şu soruyu sorar:

-Ey Allah'ın Resulü, beni seviyor musun? Allah Resulü, bu ne biçim soru, sevmesem yanında olur muydum? türünden cevaplar yerine, şöyle der:

-Evet ya Aişe, elbette seni seviyorum! bu cevap Aişe annemizi ihtimal tatmin etmez. sevgisinin ölçüsünü merak eder ve ardından ikinci soruyu sorar:

-Beni ne kadar seviyorsun ya Resullullah? bunun üzerine efendimiz, hem Hz. Aişe'nin hem de bizim yüreğimizin derinliklerini titreten şu içten, samimi ve bir o kadar da edebi ifadeyle şöyle cevap verir:

-Kördüğüm gibi ya Aişe.

Efendimiz eşini asla açılmayan, çözülmeyen, kördüğüm gibi bir sevgiyle sevdiğini söylüyordu. bu,

açılmayan, bitmeyen, sırlı bir sevgi demekti. Eşinden duyacağı sevgi sözcükleri bir kadının gıdasıdır. Hz. Aişe annemiz aldığı bu cevap karşısında elbette çok memnun kalmıştı.

Yıllar sonra Hz. Aişe annemiz, aynı soruyu sorarak; ey Allah'ın Resulü kördüğüm ne alemde? diyordu. Allah Resulü de cevap veriyordu:

-İlk günkü gibi ya Aişe…
1620203609484.png

M

MeLiS

Ziyaretçi
Tek kelime ile Muhteşem... Emegine saglık. İlk okuduğumda da Şuan ki gibi etkilenmiştim Allahım bizlerde böyle gerçek vefalı sevgi nasip eylesin. ?Peygamber efendimiz ?Sallallah hu Aleyhi vessellem in Şefaatine layık eyelsin Amin?

Moderatör tarafında düzenlendi:

RAMSES

M&R
Kayıtlı Üye
Yönetim
Kördüğüm Gibi Sevmek

Güzel Sevmek.

Hz. Aişe annemiz, birgün Peygamberimize her kadının zaman zaman eşine sorduğu şu soruyu sorar:

-Ey Allah'ın Resulü, beni seviyor musun? Allah Resulü, bu ne biçim soru, sevmesem yanında olur muydum? türünden cevaplar yerine, şöyle der:

-Evet ya Aişe, elbette seni seviyorum! bu cevap Aişe annemizi ihtimal tatmin etmez. sevgisinin ölçüsünü merak eder ve ardından ikinci soruyu sorar:

-Beni ne kadar seviyorsun ya Resullullah? bunun üzerine efendimiz, hem Hz. Aişe'nin hem de bizim yüreğimizin derinliklerini titreten şu içten, samimi ve bir o kadar da edebi ifadeyle şöyle cevap verir:

-Kördüğüm gibi ya Aişe.

Efendimiz eşini asla açılmayan, çözülmeyen, kördüğüm gibi bir sevgiyle sevdiğini söylüyordu. bu,

açılmayan, bitmeyen, sırlı bir sevgi demekti. Eşinden duyacağı sevgi sözcükleri bir kadının gıdasıdır. Hz. Aişe annemiz aldığı bu cevap karşısında elbette çok memnun kalmıştı.

Yıllar sonra Hz. Aişe annemiz, aynı soruyu sorarak; ey Allah'ın Resulü kördüğüm ne alemde? diyordu. Allah Resulü de cevap veriyordu:

-İlk günkü gibi ya Aişe…
Ekli dosyayı görüntüle 4025
Emegine saglik heyoom . Hz. Muhammed (Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed. Yaradan ayirmasin tum inananlari o yoldan ve bizi

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Emegine saglik heyoom . Hz. Muhammed (Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed. Yaradan ayirmasin tum inananlari o yoldan ve bizi
???Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed???
Amin ???

KadiR

Yönetim
emegıne sagLık kardeşim