Muhteşem AŞK ?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Aşk Hikayeleri kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Muhteşem AŞK ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 394 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Aşk Hikayeleri
Konu Başlığı Muhteşem AŞK ?
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sezin
M

MeLiS

Ziyaretçi
✨✨✨Şemse Nine✨✨✨

.....Çanakkale savaşına mâl olmuş bir isim. Daha 10 günlük evliler birbirlerine doyamamışlar. Kocası cepheye giderken kendisinden evinin kapısının eşiğinden dahi dışarıya çıkmaması için söz almıştır. O da dünya yıkılmış ama o kocasının emrini asla çiğnememiştir.
.....Hayatını netten okuyun, bukadar deyim ben sadece...
.....Beklediği kocası dönmemiş cebhede şehit olmuştur. Hasretlik yokluk vs onu çoktaaan yıpratmıştır artık ölüm döşeğine düşmüştür... Şu kitaplık mahiyetindeki örnek ahlakı hiç kulağımdan çıkmaz. Vasiyeti vardır Nene'nin...
..... Oğlum şu çıkıyı ben ölünce mezarıma ativerin olmazmi ?
.....Şemse nine vefat eder vasiyet edilen şahıs koşarak gelir. Hocam hocam Nene'nin vasiyeti vardır şu çıkıyı toprağa atıverelim.
.....Hoca efendi olmaz efendim bizim dinimizde ölü ile toprağa birşey gömülmez.
.....Hele açın bakalım çıkıda ne var ?
..... Dökülmüş dişleri, tarağa takılan ağarmış saçları, koca makasla kestiği tırnakları...
.....Hoca efendi iki gözü iki çeşme.

BURAYA DİKKAT
???
HANİ EŞİNE KAPININ EŞİĞİNDEN DAHİ ÇIKMAMAK İÇİN SÖZ VERMİŞTİ YA ;
?VALLAHİ BU DİŞLER YEVMİ MAHŞERDE ŞAHİT OLSUN Kİ YABANCİ ERKEĞE GÜLÜMSEMEDİM,
?VALLAHİ BU SAÇLARIMI YABANCI ERKEĞE GÖSTERMEDİM,
?VALLAHİ BU TIRNAKLARIMLA YABANCI BİR ERKEĞİN ELİNE DEYMEDİM.
?????

Sezin

Kayıtlı Üye
✨✨✨Şemse Nine✨✨✨

.....Çanakkale savaşına mâl olmuş bir isim. Daha 10 günlük evliler birbirlerine doyamamışlar. Kocası cepheye giderken kendisinden evinin kapısının eşiğinden dahi dışarıya çıkmaması için söz almıştır. O da dünya yıkılmış ama o kocasının emrini asla çiğnememiştir.
.....Hayatını netten okuyun, bukadar deyim ben sadece...
.....Beklediği kocası dönmemiş cebhede şehit olmuştur. Hasretlik yokluk vs onu çoktaaan yıpratmıştır artık ölüm döşeğine düşmüştür... Şu kitaplık mahiyetindeki örnek ahlakı hiç kulağımdan çıkmaz. Vasiyeti vardır Nene'nin...
..... Oğlum şu çıkıyı ben ölünce mezarıma ativerin olmazmi ?
.....Şemse nine vefat eder vasiyet edilen şahıs koşarak gelir. Hocam hocam Nene'nin vasiyeti vardır şu çıkıyı toprağa atıverelim.
.....Hoca efendi olmaz efendim bizim dinimizde ölü ile toprağa birşey gömülmez.
.....Hele açın bakalım çıkıda ne var ?
..... Dökülmüş dişleri, tarağa takılan ağarmış saçları, koca makasla kestiği tırnakları...
.....Hoca efendi iki gözü iki çeşme.

BURAYA DİKKAT
???
HANİ EŞİNE KAPININ EŞİĞİNDEN DAHİ ÇIKMAMAK İÇİN SÖZ VERMİŞTİ YA ;
?VALLAHİ BU DİŞLER YEVMİ MAHŞERDE ŞAHİT OLSUN Kİ YABANCİ ERKEĞE GÜLÜMSEMEDİM,
?VALLAHİ BU SAÇLARIMI YABANCI ERKEĞE GÖSTERMEDİM,
?VALLAHİ BU TIRNAKLARIMLA YABANCI BİR ERKEĞİN ELİNE DEYMEDİM.
?????
:cry::cry::cry: