Paranormal aciklanamayan olaylar

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğa Üstü Olaylar kategorisinde Aybala tarafından oluşturulan Paranormal aciklanamayan olaylar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,415 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğa Üstü Olaylar
Konu Başlığı Paranormal aciklanamayan olaylar
Konbuyu başlatan Aybala
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aybala

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Katılım
2 Nis 2020
Mesajlar
3,728
Paranormal, açıklanamayan, ürkütücü ve dehşet verici! Canlı canlı tanık olunan açıklanamayan olaylar... Birçoğunun mantıklı açıklaması olsa da, bazı vakalar var ki mantığın sınırlarını fazlasıyla zorluyor. İşte onlardan bazıları...
Bir türlü açıklanamayan 10 paranormal olay

1. Woolpit'in Yeşil Çocukları

Bir gün iki çocuk İngiltere'nin Woolpit kentine doğru yürümeye başladı. 1200'lü yıllarda çocukların bir kentten bir başka kente gitmesi pek de tuhaf değildi. O dönemde hastalıklar sebebiyle yaşam ömrü kısaydı ve ölüm oranı yüksekti. Fakat bu iki çocuğun durumu farklıydı.
İki çocuk sadece kendilerinin anlayacağı bir dil konuşuyordu ve daha önce İngilizce'yi hiç duymamışlardı. Yalnızca çiğ bezelye yiyen iki çocuk, tuhaf kıyafetler giyiyordu. Çocukları daha da ilginç kılan detay, ten renklerinin yeşil olmasıydı.
Birisi, iki çocuğu evine aldı. Erkek çocuk hastalıktan öldü. Kız çocuk ise İngilizce'yi öğrendi ve yer altında yaşadığını anlattı. Kızın anlattıklarına göre, yer altında her şeyin rengi yeşildi ve son derece zayıf bir ışık vardı.
Kız çocuğu büyüdü, evlendi ve geldiği yere bir daha hiçbir zaman dönmedi. Woolpit'in Yeşil Çocukları vakası da asla açıklanamadı.
2. Overtoun Köprüsü'nden atlayarak intihar eden köpekler

İskoçya'daki Overtoun Köprüsü belki de en hüzünlü yerlerden biri. Köprü, özellikle köpek intiharları ile kötü bir üne sahip. Overtoun Köprüsü'ne gelen çok sayıda köpek, metrelerce yüksekten aşağı atlıyor. Köpeklerin intihar etme sebebi ise bilinmiyor.
Daha da ilginç olan ise, ilk seferde ölmeyen köpeklerin köprüye çıkarak tekrar atlaması. Bilim insanları, Overtoun Köprüsü'nün gizemini ortaya çıkarmaya çalışsa da, herhangi somut bir kanıt bulamadılar.
Bilimsel açıklaması olmayan intihar vakalarının temelinde ne yatıyor? 1994 yılında bir adam, deccal olduğunu iddia ettiği oğlunu köprüden aşağı attı ve öldürdü. Bazıları, köpek intiharlarının bu hikaye ile ilişkili olduğunu düşünüyor.
3. Evreni görmek

Hücre hapsinde bir tutsak, meditasyon yapan bir birey ya da astronotlar, zaman zaman evrene dair görüntüler gördüklerini söylerler. Evren görüntüsünü görmenin tek yolu, uzun süre yalnız kalmaktır.
Fenomeni yaşayan kişiler, gördükleri görüntülerin 2001: Bir Uzay Destanı filminin sahnelerine benzediğini söylüyor. Gözler açık ya da kapalıyken bir anda ışık şovu benzeri ilginç görüntüler oluşmaya başlıyor.
4. Fatima Olayı

1900'lü yılların başında bir grup, gökyüzünde yaşanan tuhaf bir olaya tanıklık etti. Yaşanan olaya dair bazı fotoğraflar da çekildi.
Fatima Olayı adı verilen paranormal vaka, üç çocuğun oyun oynarken Meryem Ana'nın ruhunu gördüğünü söylemesiyle başladı. Çocuklar, Meryem Ana'nın kendilerine doğru geldiğini ve Birinci Dünya Savaşı'nın sonuna dair kehanetlerde bulunduğunu öne sürdü. Olayın yaşandığı gün binlerce insan toplandı.
Güneş birden dans edercesine yerinden oynamaya başladı. Güneş'ten yayılan ışınlar havada yandı ve Dünya'ya doğru geldi. Olaya tanık olanlardan bazıları hiçbir şey görmediğini söylerken, bazıları da Güneş'in yandığına şahit olduklarını öne sürdü.
Gökyüzüne bakan binlerce kişi Meryem Ana'nın ruhunu görmeyi beklerken paranormal olaylara şahit oldu. Olayın yaşandığı Portekiz'in Fatima kentinde yaşayanlar, dünya tarihinde toplu halde LSD tedavisi gören ilk kişiler oldu.
5. Hebridler Canavarı

1990 yılında İskoçya kıyılarına bir hayvan leşi sürüklendi. Ne olduğunu kimsenin anlayamadığı canlıya Hebridler Canavarı adı verildi. Yakın zamanda gerçekleşen bu vakanın renkli fotoğrafları da var. Hebridler Canavarı'nın bir başka örneği hiçbir zaman görülmedi.
6. Utsuro-bune
6. Utsuro-bune

1800'lü yıllarda Japonya kıyılarında küçük bir gemi karaya vurdu. İçi boş gemi, günümüzdeki UFO tasvirlerine benziyordu. Geminin içerisinden Japonca bilmeyen genç bir kadın, elinde küçük bir kutu ile çıktı ve kimsenin kutuyu açmasına izin vermedi. Kadın bir süre sonra denize geri döndü.
Olay kısa süre sonra üç farklı kitapta anlatıldı. Kitapların tümünde yazan her şey aynı ve tutarlıydı. Tanımlanamayan cismin ve kadının uzaylılarla bağlantısı olduğuna inanılıyor. Kadının saç stilinin, Japonya'da daha önce görülmediği bilgisi de yer alıyor. Tüm kaynaklarda kadının yanında taşıdığı kutuya vurgu yapılıyor ve kutunun açılmasının yasak olduğu belirtiliyor.
7. Naga Ateş Topu

Güney Asya'da her yıl ekim ayında Mekong Nehri civarında gökyüzüne yüzlerce, binlerce küçük ateş topu yükseliyor.
Naga ateş topu adı verilen fenomen açıklanamıyor. Bazıları ateş toplarının bataklık gazı sebebiyle oluştuğunu düşünse de bu açıklama, ateş toplarının her yıl düzenli yaşanıyor olmasını açıklamıyor. Bölgede yaşayanlar, bilim insanlarına araştırma izni vermiyor. Bölgede yaşayanlara göre Mekong Nehri'nin altında bir ejderha yaşıyor.
8. Marfa Işıkları

ABD'nin Teksas eyaletindeki çölde geceleri ışıklar görebileceğiniz bir yer var. Işıkların Cennet ya da Cehennem'den gelen ruhlar olduğu yorumu yapılıyor. Bazılarına göre ise bu ışıkların kaynağı, yoldan geçen otomobiller. Fakat bu ışıkların otomobilin icadından da önce görüldüğü söyleniyor.
Marfa Işıkları adı verilen bu fenomen, zaman zaman son derece renkli görüntüler oluşturuyor. Sürekli hareket halinde olan ve yalnızca geceleri ortaya çıkan ışığın kaynağı bilinmiyor.
9. UFO'ların it dalaşı
9. UFO'ların it dalaşı

Uçakların hayal bile edilemediği 1600'lü yıllarda, insanlar uzay savaşına tanık oldu.
Bir nisan ayında bir grup balıkçı, gökyüzünde birbiriyle savaşan bazı gemiler gördüğünü rapor etti. İt dalaşına giren cisimler, bir süre sonra ortadan kayboldu. Yaşananlar, balıkçıları oldukça korkuttu.
Kayıtlara da geçen it dalaşını bilim insanları da yakın mercek altına aldı. Bazıları, balıkçıların aslında kuş gördüğünü söyledi, bazıları da görülenlerin halüsinasyondan başka bir şey olmadığını belirtti.
10. James Dean'in Little Bastard otomobili

James Dean tüm zamanların en ünlü, başarılı ve yakışıklı aktörlerinden biriydi. Trajik bir trafik kazasında yaşamını yitiren James Dean'in ölümü de ürpertici.
James Dean'in kaza yaptığı Little Bastard otomobili, daha önce de sayısız defa benzer kazalar yapmıştı. Dean'in ölümünden önce arabayı kullanan Obi-Wan Kenobi de otomobilin uğursuz olduğunu söylemiş ve Dean'e aracı satın alması durumunda 'Önümüzdeki hafta bugün bu araçta ölü bulunacaksın' demişti. Bu sözlerin ardından 7 gün sonra James Dean otomobille trafik kazası geçirerek yaşamını yitirdi.
James Dean'in ölümüne yol açan Little Bastard'ın parçaları, daha sonra ölümcül kaza yapan iki araca monte edildi. Little Bastard'tan geriye kalan parçaları çalmaya çalışan hırsızların kolu koptu. Aracın bırakıldığı otopark yandı. Araç sergilenmek için getirildiği lisede hareket ederek bir öğrenciye çarptı.
 

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Katılım
2 Nis 2020
Mesajlar
3,728
Eyvallah sondurak
 

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Katılım
2 Nis 2020
Mesajlar
3,728
Uzaaaaaaakkkk ya
 
Üst Alt