­čôî┼×U ─░NCEL─░─×E BAKARMISINIZ ­čŽő

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakk─▒nda Merhaba, tarihinde Hz. Muhammed (S.A.V.) kategorisinde MeLiS taraf─▒ndan olu┼čturulan ­čôî┼×U ─░NCEL─░─×E BAKARMISINIZ ­čŽő ba┼čl─▒kl─▒ konuyu okuyorsunuz. Bu konu ┼čimdiye dek 79 kez g├Âr├╝nt├╝lenmi┼č, 1 yorum ve 2 tepki puan─▒ alm─▒┼čt─▒r...
Kategori Ad─▒ Hz. Muhammed (S.A.V.)
Konu Ba┼čl─▒─č─▒ ­čôî┼×U ─░NCEL─░─×E BAKARMISINIZ ­čŽő
Konbuyu ba┼člatan MeLiS
Ba┼člang─▒├ž tarihi
Cevaplar
G├Âr├╝nt├╝leme
─░lk mesaj tepki puan─▒
Son Mesaj Yazan Aybala

MeLiS

Mevla g├Ârelim ne eyler ne eylerse g├╝zel eyler.
Admin
Denetleyici
Y├Ânetim
Grafiker
Kat─▒l─▒m
18 Nis 2021
­čôî┼×U ─░NCEL─░─×E BAKARMISINIZ ­čŽő

­čŹéAllah Resul├╝ (´Ě║) bir g├╝n camiye giderken yolda ez├ón ile dalga ge├žen yahudi ├žocuklar─▒n─▒ duydu. Aralar─▒ndan birinin sesi ├žok g├╝zeldi ve o ez├ón─▒ a─čz─▒n─▒ e─čip b├╝kerek s├Âyl├╝yor di─čerleri de ona g├╝l├╝yordu.
­čôîBizler olsak ne yapard─▒k bu durumda ..ÔŁô
┼×iddet, hakaret...ÔŁô

­čŽőALLAH rasul├╝ yolunu de─či┼čtirerek ├žocuklar─▒n oldu─ču y├Âne do─čru yava┼č├ža ilerledi.
ÔŁŚYanlar─▒na yakla┼čt─▒ ├Âncelikle elini kald─▒rarak selam verdi (bu piskolojide benden size zarar gelmez anlam─▒nda)
Ve " Az ├Ânce ├žok g├╝zel bir ses duydum, o sizden mi geldi ? " diye sordu.
┼×u inceli─če bakar m─▒s─▒n─▒z...

­čŹü├çocuk g├╝zel ses deyince sevindi tabi hemen ├Âne at─▒ld─▒ evet ben s├Âyledim dedi. Efendimiz ona senin sesin ne kadar g├╝zeldir ├Âyle. Seni su mescide g├Ât├╝rsem ordaki amcalara da s├Âyler misin dedi. ├çocu─čun gururu ok┼čanm─▒┼čt─▒ mutlu oldu s├Âylerim ama ben ez├ón─▒ bilmiyorum ki dedi.
- "Olsun ben ├Â─čretirim sana" dedi
ALLAH RASUL├ť ÔÇĆ(´Ě║)...

­čôîVe o s├Âyledi ├žocuk tekrarlad─▒ bu ┼čekilde ezberledi. Sonra efendimiz elinden tuttu di─čer ├žocuklar ile birlikte mescide gittiler ve Resul yol boyunca onun sa├ž─▒n─▒ ok┼čam─▒┼čt─▒.

­čŹéMescid'te okuyunca oradaki sahabeler de g├╝zel ├Âvg├╝lerde bulundu ├žocu─ča. Kendini ├žok iyi hissetmi┼čti ├žocuk. Efendimiz ├žocu─ča yakla┼čarak "senin sesin ├žok g├╝zel ben seni Mekke'ye g├Ândersem orada K├óbe'ye m├╝ezzinlik yapmak ister misin?" dedi.

ÔŁŚ┼×u insan kazanma sanat─▒na bakar m─▒s─▒n─▒z...
├çocuk fark─▒nda bile olmadan m├╝sl├╝man olacak. ­čĹ│­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

­čôîOralarda K├óbe'de m├╝ezzinlik herkesin bildi─či bir ┼čey, konu┼čulan bir ┼čey, ├žocuk da bunu biliyor, b├╝y├╝k bir ┼čey oldu─čunu biliyor ve ├žok ho┼čuna gidiyor bu durum. Kabul ediyor.

­čŹüVe y─▒llar sonra..

I┼čte bu ├žocuk Ebu Mahsure...

Sahabeden, Kâbe müezzinlerinden Ebu Mahsure...

­čôîFakat onun di─čer m├╝ezzinlerden bir fark─▒ var, sa├žlar─▒ ├žok uzun hatta o kadar uzun ki sa├žlar─▒n─▒ sar─▒p bir keseye koyuyor o ┼čekilde geziyor. Onu g├Âren ve bu olay─▒n mahiyetini bilmeyenler ;

"-Ya Mahsure bir de m├╝ezzinsin neden kesmezsin bu sa├žlar─▒n─▒ bu ne hal?" diyor.
O b├Âyle diyenlere i├žleniyor ve diyor ki :
---Nas─▒l keserim ben bu sa├žlar─▒ bu sa├žlara kim dokundu siz biliyor musunuz? benden nas─▒l kesmemi istersiniz!" diyor.

ÔŁŚDaha ne denir ki...
Bu olay size bir ├žok dersi bir arada vermiyor mu ?

­čŽőBizler kendi ├žocuklar─▒m─▒za bile b├Âyle sab─▒rl─▒ b├Âyle anlay─▒┼čl─▒ olam─▒yoruz.
Rabbim resulunun yolundan ay─▒rmas─▒n...
┼×EFAATLARINA NA─░L EYLES─░N
Aminn ­čĄ▓

Aybala

I┼č─▒klar─▒ kapad─▒m benibulmak isteyen kendini yaks─▒n
Admin
Kay─▒tl─▒ ├ťye
Y├Ânetim
Grafiker
Kat─▒l─▒m
2 Nis 2020
­čî╣­čî╣­čî╣­čî╣­čĺŚs.a.v­č匭čî╣­čî╣­čî╣­čî╣

├ťst Alt