Şükran duymak Mutlu olmak

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel gelişim Bölümü kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Şükran duymak Mutlu olmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 248 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel gelişim Bölümü
Konu Başlığı Şükran duymak Mutlu olmak
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
ŞÜKRAN DUYMANIN FAYDALARI

Allah hu Teala buyurdu şükür ederseniz nimeti artırırım. Sabır ve Şükür daha iyi bir hayat yaşamamız icin bizi olgunlaştırmalı icin 2 önemli olmassa olmaz.
Şükran duymak, sahip olduklarının değerini onlara sahipken bilmektir.
Hayıflanmak, olmayana odaklanmak, sahip olduğumuz şeyin değerini bilmemizi ve şükran duymamızı engeller.
Hoşlandığımız şeylere olduğu kadar hoşlanmadığımız şeyler içinde şükran duymayı başardığımızda büyürüz. İşte o zaman yaşadığımız zor ve acılı deneyimlerin değerini fark eder ve bize sunduğu armağanlarını da görebiliriz. Böylesine derin bir farkındalık zihinde ve ruhta büyük dönüşümler olusturur.

Hayatımızda ki huzur, şükran duygumuz oranında vardır.
Şükran duygusunun azlığının göstergeleri, kıskançlık, şikayet, hayattan memnuniyetsizlik, pişmanlık, huzursuzluk ile bir sürekli bir doyumsuzluk hissi ve bir şeyler eksik duygusudur.

Şükran duygusu sahip olduklarımızla yetinmek ve pasif bir kabulleniş değildir. Şükran duygusu, sahip olduğumuz şeylerin, onlara sahipken değerini bilmek ve daha fazlasına yer açmak demektir.
Şükran duygusu olanı çoğaltır. Yaşayacak olduğumuz güzel duygularımıza mayadır.
Bu yüzden olandaki hayrı görmek ve şükür etmek çok önemlidir.
Aldığımız nefes için görebildigimiz duyabildigimiz icin Allahın vermiş olduğu tüm farkina varamadigimiz nimetler için şükretmeliyiz.
Her deneyimin içinde alınacak dersler vardır.

Farkındalığımız arttıkça şükrümüzde çoğalır.

Farkındalığın olmadığı yerde inanç vardır. İnanç deneyimlenmemiş düşüncedir.

Size bir şekilde fayda sağlamış olan insanlara sözlerinizle ve davranışlarınızla şükran duyduğunuzu ifade etmek için her fırsatı değerlendirin.

İnsanlara teşekkür etmek sadece ince bir davranış değildir.
Yürekten edilen bir teşekkür o insanı yüreklendirerek faydalı insan olmasına vesile olur.

Şükran duygusu tüm olumlu ve güzel duygularımızın anasıdır.
Şükran duymak, gelecek güzelliklerin gizli umududur.
Şükran duymak, hayatın değerini bilerek dolu dolu yaşamaktır.
Güneş parlarken şükran duymasını bilmezsen, yağmur duan da kabul görmez.
Değer bilmek sadece havanı değil hayatını da değiştirir, sen yeter ki şükran duygunu kelimelere dök.
Şükran duygusu, hayatı yaşanmaya değer kılar, karmaşayı düzene sokar, sorunları armağanlara dönüştürür.

Şükran duygusu yaşamın onaylanmasıdır.
Hayatında olan ve olmayan her şey için şükür et.
Bazen istediğin şeylerin gerçekleşmemesi senin için büyük bir şanstır.
İstediğini sandığın şeylerle, gerçekten ihtiyacın olan şeyler farklıdır.
Bir şey gerçekleşmiyorsa daha iyisi olacağı içindir veya sen hazır değilsindir.

TELKİNLER
Telkinleri tekrarlayarak ZİHNİNİNE yerleşmesine ve düşüncelerinizin doğal parçası olmasına izin verin.

yüce Allah’ın beni sevdiği biliyorum Müslüman olarak yarattı şükürler olsun

-Nefes aldığım ve sağlıklı olduğum için şükürler olsun
-Sahip olduklarımın değerini bildiğim için şükürler olsun.
-Allah ın beni hata yanlış yaptığım da pişman olup tevbe ettiğim zaman affettiği için şükürler olsun.

-Kendimi ve diğer herkesi oldukları gibi kabul edebildiğim için şükürler olsun.
-Bu kabulle birlikte kendimi daha huzurlu hissettiğim için şükürler olsun.

- Başkaları benimle birlikte olmaktan mutlu. Çünkü onların içindeki iyiyi ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyorum. Bu beni mutlu ediyor.

-Şu anda kendime zaman ayırdığım ve kendi değerimi bildiğim için şükran duyuyorum.
-Allah hu Teala nın Rızka kefil olduğuna inanıyorum. çabalarsam verdiklerine şükür eder ihtlyac sahiblerine zekat ve sadaka vermem gerektiğini biliyorum Bolluk ve bereketim artıyor. Şükürler olsunn
-Ekonomik koşullarım her geçen gün artıyor, çoğalıyor.
-Allahın benim icin her şeyin hayırlısını istedigni biliyorum ve her şeyin hayırlsını nasip etmesini diliyorum
-Para bir enerji değiş tokuş sembolü. Enerjim yükseldikçe yaşamımda bolluk icin Allah şükürler olsun

-Bolluk ve bereket cömertlikle gelir Allah’ın verdini kullarına sever paylaşıyorum artıyor şükürler olsun

-Huzurlu, dengeli ve güven dolu bir hayata sahibim.
-İçimdeki Allah’a olan sevgi güç uyandıkça korkularım yok oluyor.
-Sakin, dingin ve rahatım.
-Allah hu Teala ya sonsuz güveniyorum.
-Hem Dünyada hem Ahirete kazanmak başarmak iyi insan olmak iyiliği üretken olmak için doğdum.
-Hayatın her alanında Allah’ın sevgisini iyi bir kul insan olarak bolluğu kendime çekiyorum

Hayat bir imtahan ve bu imtihanı en güzel şekilde vermek için Elimden geleni yapmaya Doğruluktan ayrılmamak iicn Allah’a sığınıyorum

-Yaratanın ne kadar Büyük yüce oldugunu kulakrına cok merhametli olduğunu gücünü düşünüyorum, düşündükçe huzuru bolluğu hayatıma akışını görüyorum.