Tugay toksöz

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sanatçılar kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan Tugay toksöz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 415 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sanatçılar
Konu Başlığı Tugay toksöz
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aybala

DeNiZ

Yönetim
TUGAY TOKSÖZ KİMDİR?
Asıl ismi Seyyid Togay Toksöz olan değerli sanatçımız 17 Mart 1937 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Devlet Demir Yolları’nda memur iken katıldığı bir yarışma sonucu sinema dünyasına adım attı.Kısa zamanda şöhreti yakaladı.Başrollerin aranan ismi oldu ve çok para kazandı.O dönem bir çok oyuncunun evi yokken, Tugay Toksöz’ün İstanbul’un Etiler semtinde villası oldu.Şahsına özel filmlerde kullanmak için bir atı ve bakıcısı vardı.Tugay Toksöz bu arada evli ve bir kız çocuğu sahibiydi.Eşinin aşırı kıskanç biri olduğunu ve bu yüzden evliliğini sonlandırdığını söylemişti.Eşinden
ayrıldıktan sonra tek başına yaşamaya

unnamed.jpg

başladı ünlü sanatçı…Lakin bu ayrılık çokta iyi olmamıştı kendisi için… Kazandığı bütün paraları arkadaşları ile birlikte harcardı. Hayatın ne getireceğini düşünmeksizin, gelir getirecek bir işletme kurmayı düşünmedi bile…Tabi bu dönem tüm film şirketleri Tugay Toksöz’ün peşinden koşuyordu

Daha sonra bir çok sevgilisi oldu.Bu durumla anlattığı bir de hikayesi var. Fatma Girik ile birlikte Adana’ya film çekmeye gitmiştik, çekimin yapılacağı villanın sahibi Tugay Toksöz’e şöyle diyor; ‘Bekarmışsın da… Ben çok varlıklı ve zengin biriyim… Tek kızım var ve başka evladım yok… Gel kızıma evlendireyim seni,fabrikanın ve çiftliğin başına geç…Filmlerini yine çekersin…’ bu sözler Tugay Toksöz’ün epeyce hoşuna gitmiş meyillenmişti, lakin Fatma Girik,’ Bırak Tugay,sen buralarda yapamazsın ve duramazsın.Boşuna heveslenme, kızı da kendini de yakma…’ diyince, Toksöz’de Fatma Girik’in dediğini yapmış ve evlenmemiş.Lakin seneler sonra bu durumdan çok pişman olduğunu söylerdi ünlü sanatçı Tugay Toksöz… ‘Keşke evlenseydim…’derdi.

TUGAY TOKSÖZ CENAZESİ
Ünlü sanatçı Tugay Toksöz 26 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.Cenazesi, Şişli Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra, Karaca Ahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.Ne yazık ki cenaze törenine sinema sanatçıları,dostlar ve en önemlisi kızı bile katılmayarak büyük bir vefasızlık göstermişlerdir.Mekanın cennet olsun…

KadiR

Yönetim
Emegıne sagLık denizim

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Emeğine sağlık balam