Kur’an okuyan kişiye şeref tacı giydir!’

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hz. Muhammed (S.A.V.) kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Kur’an okuyan kişiye şeref tacı giydir!’ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 472 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hz. Muhammed (S.A.V.)
Konu Başlığı Kur’an okuyan kişiye şeref tacı giydir!’
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
???????

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:

?Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed”?

“Kıyamet gününde Kur’an-ı Kerîm gelecek ve ALLAH’u Teâlâ’ya: ‘

Yâ RABBİ
“Kur’an okuyan kimseyi şeref süsüyle süsle!’ diyecek; bunun üzerine Kur’an okuyan kimse şerefle süslenecek."

"Yine Kur’an-ı Kerîm:
“ALLAH’ım Ona şeref elbisesi giydir!’ diyecek;
hemen o zâta elbiselerin en değerlisi giydirilecek.

Sonra Kur’an:
“RABBİM!
Ona şeref tacı giydir!’ diye niyâz edecek;
O kimseye şeref tacı giydirilecek.

Sonunda Kur’an-ı Kerîm:
“Yâ RABBİ!
O kulundan razı ve hoşnut ol! Senin hoşnutluğundan üstün bir şey yoktur.’ diyerek Kur’an okuyan kimseyi mânevî mertebelerin en yükseğine ulaştıracak."

???????

Sezin

Kayıtlı Üye
???????

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:

?Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed”?

“Kıyamet gününde Kur’an-ı Kerîm gelecek ve ALLAH’u Teâlâ’ya: ‘

Yâ RABBİ
“Kur’an okuyan kimseyi şeref süsüyle süsle!’ diyecek; bunun üzerine Kur’an okuyan kimse şerefle süslenecek."

"Yine Kur’an-ı Kerîm:
“ALLAH’ım Ona şeref elbisesi giydir!’ diyecek;
hemen o zâta elbiselerin en değerlisi giydirilecek.

Sonra Kur’an:
“RABBİM!
Ona şeref tacı giydir!’ diye niyâz edecek;
O kimseye şeref tacı giydirilecek.

Sonunda Kur’an-ı Kerîm:
“Yâ RABBİ!
O kulundan razı ve hoşnut ol! Senin hoşnutluğundan üstün bir şey yoktur.’ diyerek Kur’an okuyan kimseyi mânevî mertebelerin en yükseğine ulaştıracak."

???????
Tesekkür ederim Melis mm benim için çok güzel bir mesaj oldu.Aldım ve kullancam.Emeğine sağlık.Allah razı olsun;)?

M

MeLiS

Ziyaretçi
Tesekkür ederim Melis mm benim için çok güzel bir mesaj oldu.Aldım ve kullancam.Emeğine sağlık.Allah razı olsun;)?
Sezin cimm cok sevindim İnan cok mutlu oldum MaşaAllah sana Allah senden de razı olsun yar ve yardımcın olsun Dua da beni hatırla inşaAllah Canm???

Sezin

Kayıtlı Üye
Sezin cimm cok sevindim İnan cok mutlu oldum MaşaAllah sana Allah senden de razı olsun yar ve yardımcın olsun Dua da beni hatırla inşaAllah Canm???
Asıl senden Allah razı olsun Melis mm Dualarımdasın herzaman canım benimm :love: ??