Teravih namazı kılan cennete girer

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ramazan Ayı kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Teravih namazı kılan cennete girer başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 232 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ramazan Ayı
Konu Başlığı Teravih namazı kılan cennete girer
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
⭐⭐ *RAMAZANI ŞERIF* ⭐⭐

Rivayet olunduğuna göre: *"Teravih namazı kılan cennete girer ve Ömer ibn-i Hattaba verilmiş olanın bir misli kendisine verilir."*

*Nitekim Allahü Teala ona cennette üç şehir vermiştir ki, hepsi de dünya ve içindekilerden otuz kat daha geniştir.*

Muhammed ibni Sîrîn r.a. şöyle buyurmuştur:

*"Her kim imamın arkasında yirmi rekat kılarsa, ona cennette yirmi köşk verilir ki, her bir köşk otuz günlük bir ay mesafesidir, her gün ise sizin saymakta bulunduklarınizdan bin senedir."*

Haber de şöyle gelmiştir:

Melek orucu Allahu Teala yükselttiğinde Allahü Teala: *"kulum sana ikram ve taziyede bulundu mu❓"* diye sorar.

Oruçta: *"Evet ya Rabbi❗ Beni kendince en değerli olan yere yerleştirdi, namaz ve teravih sofrasına koydu, bana hizmete koyuldu, gözlerini haramdan, kulağını da boş şeylerden korudu."* diye cevap verir.

Bunun üzerine Allahü Teala:

*"Işte bugün Ben de onu o güçlü padişah olan zatımın nezdinde dosdoğru bir makama yerleştireceğim,"* buyurur.

⭐⭐ *RAMAZANI ŞERIF* ⭐⭐