ALLAH Sevdiği kuluna

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde islamda insan ve Aile hayatı kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan ALLAH Sevdiği kuluna başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 221 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı islamda insan ve Aile hayatı
Konu Başlığı ALLAH Sevdiği kuluna
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
........Bir gün sahabiler den birisi Allah Rasulunun sohbetine katıldı konu Allah cc en çok sevdiği kuluna bela musibet verir.
......Evine döndü eşi sordu Allah Rasulu neden bahbsetti. Dediki hanım Allahimiz en çok sevdiği kullarina bela verirmiş. Eğer sabrederlerse dereceleri daha yüksek olsun diye. yada çok dua etsinler de dua ettikçe bende hoşnut kalayım kulum bana daima yakın olsun.
.......Ve o esnada eşinden bı bardak su ister hanımı suyu getirinceye kadar uykuya dalar . Eşi uyandırmadan bi bardak su elinde o şekil karşısında edeple bekler.bi uyanır bakarki su ile karşısında hanımı bekliyor çok hoşuna gider.
Ve dile benden ne dilersen hanım der.
...... Hanımı da ben senden boşanmak istyorum der. Nasıl olur ben senden memnun olduğum için benden bişey istemeni arzu ettim deyince tamam işte der boşanmak istiyorum.
...... Durumu Peygamberimize bildirelim o ne derse o olsun. Kalkıp giderler Peygamber efendimize. Tam yaklaşırlar adamın ayağı çukura düşer ve burkulur. Acı ile kivranirken hanımı hemen oracıkta mudahele eder tedavi etmeye çalışır vs. Kalk der eve gidelim evde sıcak birşeyler saralım.
Kocası olmaz buraya kadar gelmişiz şu işi halledelim gideriz. Hanımı ben vaz geçtim boşanmaktan tmm der. Hanım sen dalga mı geciosun benimle şuana kadar kararlıydın noldu da vaz geçtin.
......... Derki sen Peygamberimiz efendimizin Allah encok sevdiğine musibet verir dediğini beyan ettin. Ama seninle evlendikten bu güne senin burnun dahi kanamadı. Anladım ki seni Rabbimiz sevmiyor. O sebeple Allah'ın sevmediği biriyle ben hayatımı devam ettiremem
........ Lakin iş ciddiye binince bak Allah sana ceza verdi ayağını burktu demek ki ben hata etmişim Allah cc seni seviyormuş. O sebeple vaz geçtim boşanmaktan.
?? Evet Allah cc sevdiğini sınar sabredenler kazanır isyan edenler kaybeder.