Hz Fatıma rahmetullahu anha .???

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sahabeler ve Evliyalar kategorisinde Aybala tarafından oluşturulan Hz Fatıma rahmetullahu anha .??? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 224 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sahabeler ve Evliyalar
Konu Başlığı Hz Fatıma rahmetullahu anha .???
Konbuyu başlatan Aybala
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aybala

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
images (23).jpeg
Hz.Fatıma RadiyAllahu Anha ölüm hastalığına yakalandığında yanına Esma bintu Âmiys (RadiyAllahu Anha) gelip kendisini bu hakikate alıştırıyordu.
Fatima (r.a.) Esma(r.a.)'ya dedi ki: .

Vallahi yarın çıktığımda (öldüğümde) çok utanıyorum ki erkekler benim naâşımı taşırken vücudumun hatlarını görecekler!!​

(O vakitte cenazeler taşınırken ince bir tahtanın üzerine konur üzeri elbisesiyle örtülürdü)
Fakat ölünün boyu ve vücut şekli seçilirdi. Esma kendisine dedi ki: ben sana Habeş'te gördüğüm bir şeyi yapayım.
Ona yanlarından kapalı sandığa benzer bir kavis yaptı, üzerini yeşil hurma dallarıyla kapladı. En üstüne çok geniş bir elbise örttü, artık hiç bir ayrıntı seçilemeyecekti.
Fatima bunu görünce Esmaya şöyle dedi: Sen beni nasıl örttü sen
Allah da seni öyle setreylesin (ifşa olmasını istemediğin ne sırrın varsa örtsün).
SubhanAllah 5 kat kefen giysisinin altında ölüyken utanıyor!
Ondan ne görünecek ki❓
Onun naâşını kimler taşıyacak❓
Peki bu haldeyken fitneye sebep olur mu❓
Allah için edebe bakar mısınız ölmüş cansız bir haldeyken utanıyor.Peki biz yaşarken dahi utanmazken kendimize ne demeliyiz.Ya Hz.Fatima RadiyAllahu Anha günümüz çarşı, pazarları, avm'lerini görmüş olsaydı.Belleri oturtmalı rengarenk feraceleri, kırıtarak yürüyenleri, seslice gülenleri, parfümün kokusu her yana dağılanları görseydi.
Ne derdi acaba (r.a.)? Takva giysisine bürünene aşırı takıntılı mı diyecekler

Fatima aşırı takıntılı mıydı?
Eğer bunun adı takıntıysa (aşırıcılıksa) tebrikler tüm takıntılılara!
Çünkü Allah Subhanehu ve Teâla Resulullah SallallAhu Âleyhi ve Selleme muâzzam bir müjde ile bir melek gönderdi. Bundan daha büyük bir müjde olamazdı.
Subhanehu ve Teâla şöyle diyordu:

"Fâtımayı müjdeleyin onu Cennet ehlinin kadınlarının hanımefendisi yazdım.????​